Увага! Платформа iCan для пошуку допомоги по дому, саду та городу, доступна тільки у Львові

bell

Тепер прибираємо у офісі: ми почали працювати з юридичними особами! Докладніше

Як обмежити використання пластику в повсякденному житті та зберегти планету від сміттєвого апокаліпсису?

Як обмежити використання пластику в повсякденному житті та зберегти планету від сміттєвого апокаліпсису?

Як обмежити використання пластику в повсякденному житті та зберегти планету від сміттєвого апокаліпсису?

Питання забруднення планети та надмірного використання природних ресурсів неодноразово піднімались в соціумі. Науковці з усього світу постійно думають над оптимізацією використання вичерпних джерел енергії та зменшенням кількості відходів від людської та промислової діяльності. Все це звичайно дуже чудово і важливо, але недостатньо.  Ми рідко задумуємось над тим, що речі, які ми разово використовуємо, потім будуть зникати з лиця планети століттями. На даний момент в супермаркеті ми можемо придбати абсолютно все, проте ми ніколи не задумуємось , яка історія в того чи іншого продукту. Що станеться  з ними, якщо вони нам не будуть потрібні, бо  завжди є можливість просто викинути їх.

Навіть, на перший погляд, простими діями можна зробити вагомий внесок у покращення екологічної ситуації. Що дуже важливо, це має бути не просто заміна одного сміття на інше, а дійсно скорочення використання одноразових непотрібних речей. Кожен з нас може суттєво зменшити споживання пластику - одноразових пакетів, чашок, пластику, який не розкладається. Ми з радістю хочемо поділитись з вами кількома простими способами, як це зробити:

  1. Перед покупкою продуктів в супермаркеті перевірте ретельно вміст свого холодильника, щоб не дублювати те, що вже у вас є. Чому це важливо? Та тому, що багато людей просто викидають продукти, про які забули і не використали до закінчення терміну придатності. Можна навіть скласти список необхідних речей  перед візитом в магазин, щоб потім не купити чогось зайвого.
  2. Не набирайте в супермаркеті купу кульків та  не пакуйте кожен овоч чи фрукт у окремий. Краще придбайте тканинні  пакети багаторазового використання. В ідеалі ви взагалі можете не пакувати овочі та фрукти, навіть якщо це, на приклад, декілька помідорів, то ви можете зважити їх усіх разом, а цінник прикріпити на один з них. У деяких магазинах можна зустріти крафтові пакети, куди теж можна легко скласти продукти.
  3. Замініть старі пластикові контейнери на скляні : вони не містять нафтохімічних продуктів, ви уникните старої пластмаси, яка може додати токсини в вашу їжу. Також одноразові пакети для сендвічів можна замінити на якісні  багаторазові ланчбокси.
  4. Для організму важливо споживати багато води впродовж дня, саме тому ми можемо набирати її у свою багаторазову( в ідеалі скляну) пляшку, щоб не купувати кожного разу нову.
  5. Зараз дуже популярно брати каву з собою. Дуже важливо розуміти, що дійсно його основа дійсно складається з паперу, але який покривається шаром пластику. Та найбільша біда - пластмасова кришка зверху. Якщо ви п’єте каву щодня,то купіть собі термочашку(бажано з веселим принтом, який буде піднімати настрій). Також перестаньте брати пластикові соломинки, без них теж дуже зручно пити каву. Дуже багато закладів свідомо роблять знижку на придбаний напій, якщо він буде у вашу тару.

Звичайно список одноразових речей можна продовжувати дуже довго, адже вони оточують нас всюди. Якщо почати задуматись про це все, то, зайшовши в супермаркет, ми вже почнемо дивитись на речі зовсім по-іншому. Зайвий раз вже не захочеться брати одноразовий пакет чи пляшку.  Заради експерименту ви можете спробувати провести один день без одноразового пластикового сміття. Обов’язково в цей день купіть продукти в супермаркеті. Ви зрозумієте, як багато одноразових речей нас оточує, як комфортно нам з ними жити, але без яких життя цілком можливе і краще.

Багаторазові речі - це не просто необхідність, це те, що може легко підняти вам настрій своїм індивідуальним дизайном, що зробить з вас, не побоюсь цього слова, справжнього екосупермена.